Baza wiedzy

Szkolenia

Książka

Zderzenie cywilizacji – Samuel P. Huntington

6 kwietnia 2011 r.

zderzenie-cywilizacji-b-iext8614195

Autor:
Samuel P. Huntington

Rok wydania:
2011

Wydawnictwo:
MUZA SA

Ilość stron:
576

Źródłem konfliktów międzynarodowych staną się różnice kulturowe pomiędzy cywilizacjami. To główna idea, która przyświeca kontrowersyjnej książce nieżyjącego już amerykańskiego politologa Samuela P.Huntingtona (1927-2008).

Huntington twierdzi, iż zarówno ideologie jak i kwestie gospodarcze nie będą odgrywać w przyszłych konfliktach międzynarodowych już takiego znaczenia jak dotychczas. Wedle jego koncepcji światowe konflikty dotyczyć będą różnić w kwestiach kulturowych, wywodzących się w znacznej mierze z podziałów religijnych i przesądzających o tożsamości narodów. Książka Samuela P.Huntingtona wpisuje się w nurt dyscypliny zyskującej sobie w ostatnich czasach niezwykła popularność – historiozofii i stanowi, kontrowersyjną lecz godną polecenia lekturę dla wszystkich zainteresowanych  naszą cywilizacją.

Podziel się
Przeczytaj również
Komentarze

Nasi partnerzy

© 2019 Fundacja Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych 4YOUth. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wydawca serwisu Marketing Polityczny na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b) ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, Nr 94, poz. 658 ze zm.), wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów zamieszczonych na portalu www.marketingpolityczny.org jest zabronione.