Baza wiedzy

Szkolenia

Film

Zabić Prezydenta

18 sierpnia 2010 r.

20412_zabicprezydenta200

Tytuł oryginału:
The Assassination of Richard Nixon

Reżyseria:
Niels Mueller

Gatunek:
dramat

Rok produkcji:
2004

Występują:
Sean Penn, Naomi Watts, Don Cheadle, Michael Wincott, Jack Thompson, Mykelti Williamson, Brad William Henke

Czas trwania:
97 min.

Dystrybucja w Polsce:
Monolith Films

„Zabić Prezydenta” to historia nieudanej próby zamachu na życie 37 Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Richarda Nixona.

„Zabić Prezydenta” to historia Samuela Josepha Bycka (Sean Penn) specjalisty do spraw sprzedaży. Życie sama nie układa się po jego myśli. Zostawiła go żona, pomimo iż w pracy wyniki sprzedaży mebli nie są złe, jego zwierzchnicy nie są zadowoleni z postępów Sama w aktywnej sprzedaży produktów. Dodatkowo okazują mu przy każdej nadążającej się okazji brak szacunku. Sam postanawia zmienić coś w swoim życiu. Ma zamiar odzyskać żonę (Naomi Watts), z którą pozostaje w separacji i rozpocząć wszystko od nowa. Ze swoim przyjacielem (Don Cheadle) snuje plany założeniu swojego własnego biznesu. W tym celu niezbędny jest mu jednak kapitał. Najprostszą metodą do jego zdobycia jest uzyskanie kredytu w lokalnym banku.

Nie mogąc znieść już upokorzeń w pracy, Sam rzuca pracę jako sprzedawca mebli w nadziei na to, iż nowo założony biznes przyniesie mu krocie i uwolni od ciągłego bycia podwładnym. Niestety poprzez drobny wybryk, Sam zawodzi swojego brata (Michael Wincott), który oświadcza iż nie chce już go więcej widzieć. Jednocześnie musi także przełknąć gorzkie rozczarowanie ? bank prawdopodobnie nie udzieli mu kredytu pod jego własny biznes. Dodatkowo z sądy otrzymuje wyrok rozwodowy, co oznacza koniec marzeń na odbudowanie związku.

Zdruzgotany, pozbawiony nadziei Sam postanawia dokonać próby zamachu na życie sprawcy ? w jego mniemaniu ? wszystkich jego problemów. Tą osobą jest Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Richard Nixon. W tym celu zamierza porwać samolot, który zostanie wycelowany w Biały Dom. Sam przygotowuje plan zamachu.

Film oparty jest na prawdziwej historii.

Podziel się
Przeczytaj również
Komentarze

Nasi partnerzy

© 2019 Fundacja Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych 4YOUth. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wydawca serwisu Marketing Polityczny na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b) ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, Nr 94, poz. 658 ze zm.), wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów zamieszczonych na portalu www.marketingpolityczny.org jest zabronione.