Baza wiedzy

Szkolenia

Film

Informator

25 listopada 2012 r.

The_insider_movie_poster_1999

Tytuł oryginału:
The Insider

Reżyseria:
Michael Mann

Gatunek:
dramat

Rok produkcji:
1999

Występują:
Russell Crowe, Al Pacino, Christopher Plummer, Diane Venora, Philip Baker Hall, Lindsay Crouse, Debi Mazar

Czas trwania:
157 min.

Dystrybucja w Polsce:
Syrena EG

„Insider” Michaela Manna opowiada historię człowieka, który postanowił wydać wojnę przemysłowi tytoniowemu.

Jeffrey S. Wigand (Russel Crowe) jest pracownikiem koncernu tytoniowego Brown & Williamson. W trakcie pracy dowiaduje się o wykorzystywaniu przy produkcji papierosów przez jego pracodawcę szkodliwych i silnie uzależniających substancji. W konsekwencji doprowadza go to do utraty posady.

Lowell Bergman (Al Pacino), producent programu ?60 minut? dla stacji CBS, pewnego dnia otrzymuje dokumenty świadczące o dodawaniu do produkowanych przez koncerny tytoniowe papierosów, wysoce szkodliwych dla zdrowia substancji. Aby zrozumieć cały proces opisany w dokumentach postanawia skontaktować się z kimś kto może mu udzielić informacji w tym zakresie. Jego informatorem zostaje Jeffrey S.Wigand.

Wigand nakłoniony przez Bergmana, wyjawia mu tajemnice towarzyszące produkcji tytoniu. Zgadza się także na udzielenie wywiadu dla stacji telewizyjnej. Podczas wywiadu przeprowadzonego przez Mikea Wallacea (Christopher Plummer) dla stacji CBS, Wigand publicznie wyjawia tajemnice praktyk stosowanych w koncernie tytoniowym. Od tej pory zaczyna otrzymywać anonimowe pogróżki.

Kolejny świetny film znanego i cenionego reżysera Michaela Manna (serial i film fabularny Miami Vice, Ostatni Mohikanin, Gorączka, Zakładnik, Ali, Wrogowie Publiczni).

Przeczytaj naszą rozmowę z dr Jeffreyem S. Wigandem.

Podziel się
Przeczytaj również
Komentarze

Nasi partnerzy

© 2019 Fundacja Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych 4YOUth. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wydawca serwisu Marketing Polityczny na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b) ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, Nr 94, poz. 658 ze zm.), wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów zamieszczonych na portalu www.marketingpolityczny.org jest zabronione.