Baza wiedzy

Szkolenia

Film

Frost/Nixon

27 października 2012 r.

Frost/Nixon

Tytuł oryginału:
Frost/Nixon

Reżyseria:
Ron Howard

Gatunek:
Dramat

Rok produkcji:
2008

Występują:
Michael Sheen, Frank Langella, Kevin Bacon, Olivier Platt, Sam Rockwell, Rebecca Hall, Toby Jones, Matthew Macfayden

Czas trwania:
122 min.

Dystrybucja w Polsce:
UIP

Frost/Nixon przedstawia historię wywiadów jakich udzielił na przełomie marca oraz kwietnia 1977 roku były prezydent USA Richard M. Nixon. Przyciągnęły one przed ekrany telewizorów miliony Amerykanów. Ich autorem był brytyjski dziennikarz i prezenter telewizyjny David Frost.

Afera Watergate zatrzęsła światową polityką. Dla samych Amerykanów był to wielki szok. W konsekwencji 37. Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej Richard Milhouse Nixon został zmuszony do podania się do dymisji, co miało miejsce 9 sierpnia 1974 roku. Tylko dzięki ułaskawieniu otrzymanemu od jego następcy ? Geralda Forda ? Nixon nie poniósł żadnych konsekwencji prawnych związanych z aferą Watergate. Po trzech latach od niesławnego ustąpienia z urzędu przez prezydenta przez Richarda M. Nixona (Frank Langella), brytyjskiemu dziennikarzowi oraz prezenterowi telewizyjnemu Davidowi Frostowi (Michael Sheen) udaje się nakłonić byłego prezydenta do przeprowadzenia serii wywiadów dotyczących m. in. polityki zagranicznej oraz afery Watergate. Pomimo początkowych oporów, Nixon za stosownym wynagrodzeniem przystaje na propozycję Frosta. Upatruje w niej bowiem szanse na ?wytłumaczenie się? z błędów przeszłości oraz odzyskanie zrozumienia wśród amerykańskiej opinii publicznej. Z kolei Frost zamierza ostro zaatakować Nixona i wymusić na nim przyznanie się do popełnionych błędów i nadużycia władzy. Pod wpływem emocji zarówno Nixon jak i Frost zaczynają mimowolnie odstępować od zaplanowanej wcześniej strategii. Zwycięzcą tego pojedynku może być tylko jeden z nich.

Podziel się
Przeczytaj również
Komentarze

Nasi partnerzy

© 2019 Fundacja Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych 4YOUth. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wydawca serwisu Marketing Polityczny na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b) ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, Nr 94, poz. 658 ze zm.), wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów zamieszczonych na portalu www.marketingpolityczny.org jest zabronione.