Baza wiedzy

Szkolenia

Książka

El Narco: narkotykowy zamach stanu w Meksyku – Ioan Grillo

26 listopada 2012 r.

Alt Text

Autor:
Ioan Grillo

Rok wydania:
2012

Wydawnictwo:
Wydawnictwo REMI Katarzyna Portnicka

Ilość stron:
408

W Meksyku targanym wojnami z kartelami narkotykowymi w ciągu ostatnich pięciu lat zginęło lub przepadło bez śladu ponad 40 tys. osób. Ioan Grillo w swojej najnowszej książce odsłania kulisy wojen narkotykowych.

Jak wyglądają powiązania meksykańskich polityków z kartelami narkotykowymi? Dlaczego to właśnie Meksyk stał się areną na której kartele narkotykowe zdobyły siłę do wpływania na bieżącą politykę kraju? Autor stawia także tezę, iż coraz krwawsze wojny narkotykowe oraz silny wpływ karteli na politykę zagraża funkcjonowaniu państwa. Czy to możliwe? Na te pytania odpowiedź próbuje odnaleźć Ioan Grillo, dziennikarz który pracuje jako korespondent w Ameryce Łacińskiej od 2001 roku. Jego relacje publikowały m. in. Time, Sunday Telegraph, Houston Chronicle, CNN, Associated Press, PBS NewsHour czy CBC.

Przeczytaj naszą rozmowę z Borisem Gonzalezem o aktualnej sytuacji politycznej w Meksyku.

Podziel się
Przeczytaj również
Komentarze

Nasi partnerzy

© 2019 Fundacja Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych 4YOUth. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wydawca serwisu Marketing Polityczny na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b) ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, Nr 94, poz. 658 ze zm.), wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów zamieszczonych na portalu www.marketingpolityczny.org jest zabronione.