Baza wiedzy

Szkolenia

Blog Corner

Adam Raszewski, 13 września 2013 r.

Demiurg, media, zmiana

Globalizacja żywi się zmianą. Motyw ruchu i dynamiki to odwieczny archetyp, znany ludzkości już w czasach greckiej kolonizacji, sam w sobie zatem nie stanowi on novum. Liczni są dziś ci, którzy z potrzeby ciągłego poszukiwania, dążenia ku zmianie, uczynili pomysł na życie. Jednakże ?idee mają konsekwencje? ? wraz z przekreśleniem dotychczasowych form, upaść musiały hierarchie postaw i kanony moralne. Czytaj dalej »

fot. Ellywa at nl.wikipedia/Wikimedia Commons

Konstanty Chodkowski, 5 lipca 2013 r.

Refleksja o współczesnej demokracji

Dziś rano przeczytałem dwa znalezione w internecie, (moim zdaniem) interesujące artykuły. W obydwu postawiono tezę o charakterystycznym dla współczesności rozdźwięku pomiędzy tym, co rzeczywiste a tym, co widoczne, zwłaszcza w odniesieniu do struktur władzy. Mówią niemal jednogłosem: władza polityków jest dziś szczątkowa i raczej iluzoryczna, niż faktyczna.

Czytaj dalej »


Adam Raszewski, 15 czerwca 2013 r.

Tyrania mediów – opis zjawiska

W dyskursie nad kondycją współczesnych mediów za niezwykle istotny aspekt uznać należy utajone, niewidoczne gołym okiem, a niezwykle destrukcyjne praktyki środków masowego przekazu. Ich wpływ jest bowiem wysoce szkodliwy i odciska się wyraźnym piętnem na samodzielności światopoglądowej jednostki. Czytaj dalej »

Współczesne media sukcesywnie zawłaszczają wolność jednostki

Konstanty Chodkowski, 25 lutego 2013 r.

Czy polityk to produkt?

W odpowiedzi na mój poprzedni tekst pojawiła się garść głosów polemicznych. To dobrze, że takowe wystąpiły, a źle, że w tak małej ilości. Problematyka marketingu i wyzwania, przed jakimi staje sfera polityki wobec dynamicznego rozwoju tej demonicznej siły, zdają się wymagać od nas o wiele większego wysiłku intelektualnego. Gorąco zachęcam do jego podjęcia i samemu idę za ciosem. Czytaj dalej »

W jakim stopniu potencjał wyborczy kandydata zależy od jego zamożności?

Konstanty Chodkowski, 28 stycznia 2013 r.

Marketing polityczny - ostrożnie z ogniem

Ile odpowiedzialności spoczywa na spin-doktorze partii, która poprowadzi państwo na skraj przepaści? Jeśli spin-doktor zafunduje medialny sukces politykowi, który nie reprezentuje sobą nic więcej ponad chęć objęcia władzy, to komu mieć to za złe? Wydaje się, że dziś rzadko który doradca polityczny zadaje sobie podobne pytania. Czytaj dalej »

Kto ponosi odpowiedzialność za wybór kiepskich polityków?

Nasi partnerzy

© 2019 Fundacja Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych 4YOUth. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wydawca serwisu Marketing Polityczny na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b) ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, Nr 94, poz. 658 ze zm.), wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów zamieszczonych na portalu www.marketingpolityczny.org jest zabronione.