Baza wiedzy

Szkolenia

Książka

Odwaga nadziei – Barack Obama

25 listopada 2012 r.

Odwaga nadziei - Barack Obama

Autor:
Barack Obama

Rok wydania:
2008

Wydawnictwo:
Albatros ? Andrzej Kuryłowicz

Ilość stron:
424

?Odwaga Nadziei? to książka program-polityczny. To także książka człowieka, dla którego słowa takie jak demokracja i liberalizm mają wciąż ogromne znaczenie.

?Odwaga nadziei. Moja droga życiowa, wartości i ideały polityczne? jest książką napisaną przez 44 prezydenta Stanów Zjednoczonych  Ameryki Północnej jeszcze zanim zaczął pełnić swój urząd. To jedna z wielu zalet tej pozycji. Barack Obama prezentuje w swojej publikacji swój program polityczny, wyznawane wartości polityczne oraz ideały do których zamierza dążyć.

Autor przede wszystkim wyraża wiele troski o fundamentalne w jego mniemaniu wartości demokracji oraz liberalizmu. Jest ich zagorzałym zwolennikiem i zamierza o nie walczyć.  Autorytet, tak jak i rodzina, odgrywają w jego życiu bardzo wielką rolę. Fundamentem i spoiwem całego amerykańskiego społeczeństwa jest wedle jego opinii Konstytucja Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Jako członkowi Partii Demokratycznej nie obce są mu problemy ludzi ubogich.

Z drugiej strony Barack Obama prezentuje się jako pragmatyk, świetnie znający realia zakulisowych walk politycznych. Zdaje sobie z tego sprawę, iż polityka jest sztuką osiągania kompromisów. Podczas ponad 400 stronicowej lektury, autor zamierza nas przekonać do swojej wizji współczesnych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Robi to z elokwencją charakterystyczną dla prawnika-intelektualisty. Nie unika też samokrytycyzmu. Opisuje swoje błędy i stara wyciągnąć się z nich konsekwencje. Docenia metody i techniki marketingu politycznego w walce wyborczej.

Książka przedstawia wiele cennych informacji z przebiegu amerykańskich kampanii wyborczych. Pokazuje też sposób myślenia amerykańskiej klasy politycznej oraz jakość toczonych dyskursów publicznych. Zachęcamy do sięgnięcia po lekturę nie tylko studentów nauk politycznych i dziennikarstwa ale wszystkich tych którzy zainteresowani są poznaniem sylwetki obecnego Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz wyznawanych przez niego idei.

Podziel się
Przeczytaj również
Komentarze

Nasi partnerzy

© 2019 Fundacja Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych 4YOUth. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wydawca serwisu Marketing Polityczny na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b) ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, Nr 94, poz. 658 ze zm.), wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów zamieszczonych na portalu www.marketingpolityczny.org jest zabronione.