Baza wiedzy

Szkolenia

Film

Autor widmo – Roman Polański

1 grudnia 2012 r.

Roman Polański - Autor Widmo

Tytuł oryginału:
The Ghost Writer

Reżyseria:
Roman Polański

Gatunek:
thriller

Rok produkcji:
2010

Występują:
Ewan McGregor, Pierce Brosnan, Kim Cattrall, Olivia Williams, Tom Wilkinson, Timothy Hutton, Jon Bernthal, Robert Pugh, Eli Wallach.

Czas trwania:
122 min.

Dystrybucja w Polsce:
TIM sp. z o.o.

Ghostwriting to termin, który zyskał popularność właśnie po głośnym filmie Romana Polańskiego „Autor widmo” (oryg. The Ghost Writer).

W rolę tytułowego ghostwritera w filmie Romana Polańskiego wciela się Ewan McGregor. Zostaje on wynajęty przez byłego brytyjskiego szefa rządu Adama Langa (w tej roli Pierce Brosnan) w celu zredagowania wspomnień premiera. Autor widmo nie zdaje sobie jednak sprawy, iż notatki w których posiadanie wchodzi na potrzeby niniejszej publikacji, zawierają niebezpieczne tajemnice, a on sam być może jest wyłącznie marionetką w rękach brytyjskiego wywiadu.

Próbując dociec prawdy, autor widmo przekonuje się, iż jego życie znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Tak przedstawia się w skrócie fabuła filmu Romana Polańskiego. Srebrny niedźwiedź na festiwalu filmowym w Berlinie (2010). Gorąco polecamy nie tylko miłośnikom Romana Polańskiego ale przede wszystkim miłośnikom dobrego kina.

Podziel się
Przeczytaj również
Komentarze

Nasi partnerzy

© 2020 Fundacja Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych 4YOUth. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wydawca serwisu Marketing Polityczny na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b) ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631, Nr 94, poz. 658 ze zm.), wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów zamieszczonych na portalu www.marketingpolityczny.org jest zabronione.